Sportovní akce

Plavecko-běžecký pohár

V rámci projektu Milevské sportovní léto se uskutečnil 4. ročník aquatlonového závodu.
Naše šestičlenná minivýprava nejela domu z prázdnou. Z prvním místem Nicol Skočilové se tak trochu počítalo. Vyhrála plaveckou část, ale do druhého běžeckého okruhu nebylo nic jisté. Pak se ukázal její vytrvalecký talent a vyhrála o parník, zatímco ostatní soupeřky v úmorném horku odpadly. Toho využila fantasticky běžící Nikola Hálková, která po nejhorším plavání předbíhala jednu soupeřku za druhou a nakonec z toho bylo úžasné třetí místo. Těsně pod stupni pak skončil její bratr Josef Hálek. Nečekané vítězství bral i Jaroslav Suchan, který tak tímto závodem završil úspěšný sportovní rok. Jarda stál u všech výrazných úspěších v tomto školním roce. Někde uprostřed startovního pole pak skončili žáci páté třídy Tomáš Trávníček a Nikola Samcová.Všichni pak v cíli dostali jako vzpomínku klíčenku a bidon s motivy závodu. Na doplnění ztracené energie tyčinku a dnes tolik potřebnou vodu.


Foto zde.


Republikové finále AŠSK v aquatlonu Trutnov

Na základě dobrých výsledků v ČP dostala Nicol Skočilová divokou kartu pro start na celorepublikové soutěži škol v aquatlonu.
Po náročné a dlouhé cestě následovalo plavání na 100 m. Nicol si zaplavala osobní rekord 1:19,66 a po prvním dnu byla čtvrtá. Druhý den se běžel závod na 1500 m. Čas 6:01 byl skvělý a 4. místo bylo naprosto zasloužené. Na víc tento rok nebylo. První tři děvčata byly zároveň medailistky z klasického MČR v aquatlonu.


Foto zde.


Krajské kolo OVOV

Z okresního kola postoupilo družstvo ve složení (Tereza Mužíková, Nikola Hálková, Aneta Ernstová, Martina Hašková, Jaroslav Suchan, Josef Hálek, Petr Chajdrna a Jan Founě) a tři jednotlivci (Berenika Malcátová, Natálie Lavičková a David Kalina).
Disciplíny vybrané pro krajské kolo (60m, 1000m, skok daleký, leh-sedy, míček, shyby) nám už dlouhodbě příliš nesedí a tak konečné 10. místo bereme všemi deseti. V jednotlivcích doslova urvala 3. místo Terka. Bodově blízko za stupni vítězů byl i Jaroslav Suchan a Jan Founě. Všichni bojovali, i když né vždy to šlo dle představ, ale takový je sport.
Mimo jiné jsme si mohli nechat podepsat Petra Piláta (ME ve freestyle motokrose), shlédnout vystoupení kouzelníka a již tradičně tancovat zumbu.
Stále však existuje šance postoupit na republikové finále do Brna z celoročních výkonů.
V roce 2017 máme dokonce 4 nositele diamantové odznaku (Mužíková, Malcátová, Ernstová a Hálková) a to se nám ještě nikdy nepovedlo. K tomu máme 3 zlaté, 10 stříbrných a 14 bronzových.
Podrobné výsledky zde.


Pohár rozhlasu

Tradiční atletická soutěž Pohár rozhlasu letos slaví 49. narozeniny. Jedná spíše o soutěž školních týmů, které mají specialisty na jednotlivé disciplíny. Na naší malé škole je vždy problém tým sestavit. Více nám vždy sedí atletický čtyřboj, který se bohužel letos nekoná. Neúplný tým mladších žákyň (Nicol Skočilová, Tereza Mužíková, Nikola Hálková, Aneta Ernstová a Aneta Schallenbergerová) obsadil 8. místo a děvčata brala závod spíše jako kvalitní trénink před krajským kolem OVOV. Pro nás velkým překvapením bylo 3. místo mladších žáků (Jaroslav Suchan, Josef Hálek, Šimon Sobotka, Jan Founě, Daniel Indruch, Marek Janda, Pavel Bartůněk a Marco Stach).
V jednotlivých disciplínách se nejlépe vedlo:

 • Jaroslav Suchan 3. místo na 1000 m
 • Pavel Bartůněk 3. místo ve skoku dalekém
 • Nicol Skočilová 4. místo v běhu na 600 m

Foto zde.

Festival zábavy a sportu

V úterý 2. května se 36 chlapců a dívek z 5. až 9. třídy zúčastnilo Fotbalového festivalu zábavy a sportu, který se konal v Příbrami jako podpůrný program Mistrovství Evropy žen do 17 let.

Každý účastník obdržel festivalovou kartu, která umožňovala pohyb po sportovištích, kde si žáci vyzkoušeli různé sporty a otestovali své dovednosti. Za návštěvu aktivit získávali do karet body, za které obdržel vedoucí skupiny pan učitel Háša pro školu pěkný motivační balíček – sportovní tašku obsahující dva fotbalové míče a sadu rozlišovacích dresů.

Velkým sportovním zážitkem byla návštěva fotbalového zápasu reprezentace Anglie a Irska, který s přehledem vyhrály mladé Angličanky 5:0. Fanoušci a fanynky vytvořili hráčkám skvělou atmosféru.

Veselá nálada vydržela „účastníkům zájezdu“ ještě po celou cestu domů.


Foto zde.


Okresní kolo OVOV v Písku

Na Základní škole Edvarda Beneše v Písku se 21. dubna konalo okresní kolo sportovního víceboje Odznak všestrannosti olympijských vítězů pro děti ročníku narození 2002 až 2007, o jehož vznik se zasadili dva úspěšní čeští desetibojaři Robert Změlík a Roman Šebrle. Síly zde změřili závodníci z devíti škol. Soutěžilo se v pěti disciplínách. Sportovci začali trojskokem snožmo z místa, pokračovali hodem medicinbalem, dále proběhlo skákání přes švihadlo, kliky a na konec byl zařazen dribling s basketbalovým míčem. Naši žáci a žákyně si vedli výborně. Tým ve složení Mužíková, Skočilová, Hálková, Ernstová, Chajdrna, Hálek, Suchan, Founě vybojoval senzační druhé místo, přivezl stříbrné medaile a také pohár. U dívek se vedlo nejlépe Nikole Hálkové (vyhrála svou kategorii), Tereze Mužíkové (2. místo), Anetě Ernstové (2. místo), Berenice Malcátové (2. místo), Natálii Lavičkové (3. místo), Adéle Kalinové (3. místo) a Nicole Březinové (4. místo). Z chlapců byli úspěšní Adam Suchan (2. místo), David Kalina (3. místo), Jan Founě (3. místo), Jaroslav Suchan (4. místo). Do krajského kola automaticky postupují všichni, kteří skončili na prvním a druhém místě. Všem zúčastněným patří obrovská pochvala a poděkování za vzornou reprezentaci školy.


Výsledky zde.

Foto zde.

Vesnická liga florbal

Po roční odmlce se nám opět povedlo ovládnout florbalový turnaj vesnické ligy. Kluci šesté a sedmé třídy tak potvrdili, že letos jim kolektivní sporty vycházejí.

TABULKA FLORBAL TURNAJ BERN ‎(1)‎.xlsSilový čtyřboj Milevsko

Totální triumfem pro nás skončila soutěž O nejsilnějšího žáka milevských škol. V jednotlivcích si domu vezeme pět cenných kovů ze šesti. Soutěž týmů jsme v obou kategoriích také ovládly. Velký dík všem zúčastněným žákům za vzornou reprezentaci.

mladší žáci:
 1. Josef Hálek
 2. Jan Founě
další členové týmu- Šimon Sobotka, Šimon Gruber a Jindřich Patcelt

starší žáci:
 1. Martin Hošna (absolutní vítěz)
 2. Lukáš Skalák
 3. Marek Jírovec
 4. Petr Chajdrna
     9. Matěj Čejka


více ve výsledcích a fotogalerii http://ddmmilevsko.rajce.idnes.cz/Silak_2017/

Výsledková listina 25-Silák 2017.docxNaši žáci na okresním finále ve futsale na celkovém 2. místě

Dne 8. 2. se naše Základní škola v Bernarticích, stejně tak jako loni, zúčastnila Okresního Finále ZŠ v halové kopané v obloukové hale v Písku. Turnaje se zúčastnilo včetně nás, celkem 8 mužstev z celého okresu Písek. Turnaj se hrál ve dvou skupinách systémem každý s každým ve skupině a poté hrály týmy zápasy o celkové umístění. Hrálo se na 15 minut hrací doby.

První zápas jsme sehráli se základní školou se Sepekova. Naši kluci byli od začátku lepší. Lépe se pohybovali a byli lepší s balonem. Nakonec jsme zvítězili 6:0 kdy se o branky rozdělili rovným dílem Jindra Patcelt, Šimon Král a Jaroslav Suchan.

Druhý zápas nás čekal velmi těžký soupeř z Protivína. Kvality Protivína známe, protože proti nim pravidelně nastupujeme v okresních fotbalových soutěžích. Nakonec jsme jim měli i co vracet z loňského roku, kdy jsme prohráli o gól až v posledních vteřinách. Letos jsme ale byli fotbalovější a vyhráli jsme zaslouženě 8:2. Branky vstřelili J. Suchan 3, Š. Král 3, J. Hálek 1  a J. Patcelt 1.

Ve třetím a zároveň posledním zápase ve skupině jsme hráli proti ZŠ T. Šobra v Písku. V zápase nám šlo o celkové vítězství ve skupině. Soupeř nastoupil pouze s jedním střídajícím hráčem, kdežto u nás se ve skupině pravidelně střídali všichni nominovaní hráči. Opět dobře zachytal Ivan Mižigar a nedovolili jsme soupeři vstřelit ani gól a vyhráli zaslouženě 3:0. Branky vstřelili J. Founě, Š. Král a J. Suchan. Tímto vítězstvím jsme si vybojovali první místo ve skupině a postup do finále.

Ve finále nás čekal velmi těžký soupeř. Vítěz druhé skupiny ZŠ TGM v Písku. Soupeř se celý turnaj prezentoval pěkným fotbalem, pohybem bez míče a pěknými přihrávkami do volného prostoru. Všechno to byli hráči, kteří hrají soutěže minimálně o jednu soutěž výše, než hrají naši žáci. S tímto fotbalem nastoupili i proti nám, a je potřeba podotknout, že na ně jsme nemohli stačit.  Ke konci nám odešli i fyzické síly a prohráli jsme 1:13 a obsadili tak celkové krásné druhé místo. Všichni hráči bojovali podle svých sil a umění a druhé místo bylo zasloužené.

Turnaje se zúčastnili tito hráči: brankář Ivan Mižigar, Jaroslav Suchan, Marco Stach, Šimon Sobotka, Jan Founě, Jan Charvát, Šimon Král, Marek Janda, Jindřich Patcelt a Josef Hálek. Přehazovaná

Ve čtvrtek 8. prosince se naši žáci a žákyně vydali reprezentovat základní školu. Tento den se uskutečnil další ročník vesnické ligy. Turnaje v přehazované se zhostila Základní škola Záhoří. Proti sobě nastoupili dívky i chlapci osmých a devátých tříd. Zvítězili žáci z Chrášťan, na 2. místě se umístili žáci ze Záhoří a na 3. místě naši ve složení: Nicola Březinová, Barbora Trávníčková, Monika Sikorová, Simona Charyparová, Lukáš Skalák, Aleš Toman, David Bartůněk a Martin Hošna. Všem zúčastněným děkuji a děkuji také Zakladní škole Záhoří za skvělou přípravu celé sportovní akce.


Foto zde.

Vesnická liga - branný běh Chrášťany

Na 5 km dlouhé trati bylo 7 stanovišť. Při nesplnění úkolu dvojice dostávala trestné minuty.
úkoly na stanovištích:

 1. překážkové dráha
 2. kvíz na téma svatý Václav
 3. střelba ze vzduchovky
 4. spojování hasičských hadic
 5. na improvizovaných nosítkách (spojení rukama ve dvojici) přenést zraněného - proběhnout slalom mezi kloboučky
 6. hod Vortex raketkou na cíl
 7. zeměpisné stanoviště – přiřazování řek k příslušnému pomoří
Chaoticky značená trať v podstatě znehodnotila závod. Až na jeden tým všichni bloudili. Nejlépe se vedlo páru ze sedmé třídy (Jaroslav Suchan, Nicol Skočilová), kteří vyhráli svou kategorii a ze všech párů byli dokonce druzí. Šesťáci Nikola Hálková a Jan Founě doběhli druzí. Lukáš Skalák a Denisa Kratochvílová obsadili mezi osmáky čtvrtou pozici. Marek Jírovec s Adélou Sedláčkovou přiběhli do cíle jako první, minuli 5 stanovišť a tak se museli vrátit. Jejich trať tak měřila deset kilometrů. I tak jsme si slunečný den užili a nic na tom nemění, že jsme byli v pořadí škol až třetí.


Foto zde.

Okresní finále v přespolním běhu - Písek Hradiště 21. 9.

    Za poslední roky naše nejpočetnější výprava na přespolní běh. Dokázali jsme postavit týmy ve všech čtyřech kategorií.

 • Mladší žákyně- Nicol Skočilová, Nikola Hálková, Tereza Mužíková a Aneta Ernstová
 • Mladší žáci- Jaroslav Suchan, Jan Founě, Marek Janda a Šimon Sobotka
 • Starší žákyně- Vanesa Caltová, Denisa Kratochvílová, Karolína Hošnová a Nicola Březinová
 • Starší žáci- Marek Jírovec, Matěj Čejka, Josef Lohonka, Lukáš Skalák a Petr Chajdrna
    Hned v prvním závodě na 1 km zvítězila Nicol Skočilová, která systémem start cíl nedala nikomu šanci. Nicol je první dívkou naší školy, které se tento kousek povedl. Navíc Nikola Hálková skvělým finišem doběhla na čtvrtém místě. Tereza Mužíková a Aneta Ernstova si také nevedly špatně a v početném startovním poli se vtěsnaly do první desítky. V závodě na 1,5 km doběhl na krásném třetím místě Jaroslav Suchan. Se svým družstvem byl těsně pod stupni vítězů. Starší kategorie neměly ambice a jely si den do Písku především užít. Starší dívky byly čtvrté a chlapci šestí.

Foto zde.

Republikové finále OVOV (Brno 8. - 10. 9.)Na letošní RF OVOV se probojovali dva žáci naší školy Tereza Mužíková a Jan Founě. Do moravské metropole však odcestoval pouze Honzík. V jeho kategorii obsadil krásné 14. místo (z 27.). Nejlépe si vedl v hodu medicinbalem, kde ve své ročníků byl třetí nejlepší. Ve vyrovnané soutěži se o lepší výsledek připravil ve shybech.
Vítězové jsou však všichni kdo v Brně byli, protože jen ti se mohli seznámit s pravými olympioniky, vyzkoušet si atrakce, být svědky exhibice a dalšího doprovodného programu.


Foto zde.

Republikové finále OVOV