Sportovní akce

Dívčí Vesnická liga

10.5. se několik dívek z naší školy vydalo do Chrášťan na fotbal. Cesta byla krátká, ale zábavná. Před zápasem jsme se protáhly. Teď už jen ty zápasy. Ze začátku jsme si věřily, že uhrajeme první místo. Opak byl pravdou. I přes naší snahu jsme byly třetí, ale nám to nevadilo. Přišly jsme si totiž zahrát pro zábavu a nešlo ani tak o místo. Zábavné to bylo až moc. Nakonec jsme dostaly diplom a dort, za který velice děkujeme!
Simona Charyparová

OVOV Písek

18. 4. 2018 proběhla v Písku na ZŠ Benešova soutěž v Olympijském víceboji. Této soutěže se naše škola účastní pravidelně každý rok, děti to baví. Závodu se zúčastnilo celkem devět škol z celého píseckého okresu. Pro organizátory to nebyl lehký úkol, jelikož se museli popasovat s velkým počtem dětí. Vše však běželo dle harmonogramu, soutěž byla hezky připravená, tímto jim patří velký dík. Teď už k samotné soutěži. Žáci se poměřovali v celkem pěti vybraných disciplínách – kliky, dribling, trojskok, skákání přes švihadlo a hod medicinbalem. Jako škola jsme obsadili krásné 4. místo. Za jednotlivce se ve své kategorii na stupně vítězů podívala Kačenka Kálalová (3. místo), Nikola Hálková (2. místo) a David Kalina, který svojí kategorii vyhrál. I ostatní děti si zaslouží poděkování za hezké výkony a příkladnou reprezentaci naší školy.

Silový čtyřboj

Dne 11. 4. 2018 se žáci naší školy zúčastnili soutěže v silovém čtyřboji, který pořádalo DDM Milevsko. V této soutěži děti závodí v následujících disciplínách – bench press (zvedají polovinu své váhy), shyby, trojskok a sedy lehy. Soutěže se zúčastnily tři školy, vedle té naší ještě dvě z Milevska. Soutěž byla rozdělena do dvou kategorií, v té nižší nás reprezentoval pouze Jan Founě, který si odnesl krásné třetí místo. Ve vyšší kategorii nás zastoupili 3 žáci, z toho 2 se postavili na pomyslné stupně vítězů. Petr Chajdrna skončil na třetím místě. Celkové první místo obsadil Lukáš Skalák, který se zároveň stal i největším silákem celé soutěže. Jako škola jsme obsadili celkové první místo. Chtěl bych všem klukům poděkovat za vzornou reprezentaci školy.

Vánoční florbalový turnaj

Už několik let je téměř tradicí, že 9. třída naší školy pořádá poslední předvánoční den turnaj ve florbale.

Ani my jsme nemohli udělat výjimku a už na začátku prosince jsme pečlivě skládali týmy. Zájem o náš turnaj byl opravdu veliký, o čemž svědčí i fakt, že několik hráčů vypadlo těsně před akcí, ale nakonec se všechna jejich místa bez problémů obsadila.

Čtyři týmy, jmenovitě UFO - ni, Proffíci, Luma a Temi pod velením kapitánů z 9. třídy, sehrály skutečně dobrý turnaj, který se ve větší míře obešel bez velkých hádek a ničení florbalek, ať už vypůjčených, nebo vlastních. Jistě, někteří hráči zažili pády, někteří se i chvíli hádali, a samozřejmě někdo i musel obsadit čtvrté místo. Tento ( jméno není třeba znát ) tým však svůj poslední zápas " prohrál " jen o jeden jediný gól, takže nakonec se nemusí za nic stydět. A proč " prohrál " v těch dobře známých uvozovkách? Protože ani čtvrtého místa není třeba litovat, obzvláště, když se kapitánka týmu smála ještě po turnaji, jak to ostatně má ve zvyku.

Vzato kolem a kolem, akce se vydařila. Předaly se diplomy, sladkosti, poděkování. A pro případ, že jsme našeho rozhodčího neocenili dostatečně ( sušenka nezbyla ), i touto formou chceme poděkovat Aleši Tomanovi, za skvělou práci a uhlídání stáda puberťáků.

Postřehy z akce zaznamenala Anna Štofflová, žákyně 9. třídy

Florbalový turnaj

Žáci druhého stupně se zúčastnili florbalového turnaje v Písku, který se konal dne 1. 11. 2017.Turnaj byl rozdělen do tří skupin. V té naší jsme narazili na družstva reprezentující školy Protivína, Kovářova a Milevska. Nejvyrovnanější zápas jsme sehráli s týmem Protivína, se kterým jsme prohráli gólem v poslední minutě 2:1. Tomuto zápasu by spíše slušela remíza. Poté jsme již nestačili na týmy Kovářova 3:0 a Milevsko nás rozstřílelo 7:0. Na turnaji jsme obsadili dělené 10. místo. Naším nejlepším hráčem byl Šimon Král a jediným střelcem Petr Chajdrna. Všem klukům děkuji za účast a příště se snad porveme o lepší umístění.

Florbalový turnaj žáků 1. stupně

V úterý 3. 10. se sjelo do milevské haly 12 týmů složených ze žáků 1. stupně. Na svůj první turnaj tak vyrazili i naši borci z 4. a 5. třídy ve složení Ondra Arnold, Michal Kratochvíl, Matyáš Brožka, Matyáš Peterka, Tonda Alexa, Radek Dohnal, David Kalina a Fanda Ďulík. Při své premiéře si nevedli vůbec špatně. Obsadili 10. místo a tento turnaj brali jako přípravu na velký písecký turnaj.

Foto zde.

Přespolní běh

Dne 19. 9. se v chrášťanských lesích uskutečnil branný závod, kterého se zúčastnili reprezentanti naší školy ve složení:
Nikola Samcová, Tomáš Trávníček, Nikola Hálková, Jan Founě, Adéla Černohorská, Josef Hálek, Denisa Kratochvílová, Petr Chajdrna.
Na trase je čekala překážková dráha, střelba ze vzduchovky, spojování hasičských hadic, slalom a zeměpisné překvapení. Trať dlouhou 4,5 km zdolali, chvilkami v mlze, statečně všichni účastníci závodu. Odměnou jim bylo 2. místo a výborný podzimní dort.