Sportovní akce

Medailové žně

Dne 7. 5. jsme vyrazili do Chrášťan na atletické závody družstev a jednotlivců, kterého ze zúčastnilo devět škol z okolí Týna nad Vltavou. Naši školu reprezentovala tři družstva - dvě družstva mladších žáků a jedno družstvo starších žáků. Výborně zorganizovaný závod, který doprovázelo slunečné,ale chladné počasí, byl pro naše závodníky velice úspěšný. Mladší žáci vybojovali deset medailí. Nejúspěšnějšími reprezentanty byli Láďa Ernst, který získal tři zlaté medaile ze skoku do dálky, hodu kriketovým míčkem a běhu na 60 metrů a Pavel Novák, který získal zlatou medaili ze skoku do dálky, stříbrnou medaili ze sprintu a bronzovou medaili v hodu kriketovým míčkem. Úspěšné byly i dívky. Karolína Dubová vybojovala bronz ve spritu, Eliška Čiháková získala také bronzovou medaili za hod kriketovým míčkem a Veronika a Dominika Davidovy společně poměřily síly ve vytrvalostním běhu na 600m, kde Veronika získala stříbro a Dominika bronz. Celkově se družstvo 1. - 3. třídy ve složení Pavel Novák, Eliška Čiháková a Karolína Dubová umístilo na 3. místě a družstvo 4. - 5. třídy ve složení Láďa Ernst, Veronika Davidová a Dominika Davidová vybojovalo 1. místo.
Všem závodníkům děkujeme za skvělou reprezentaci školy a přejeme mnoho dalších sportovních úspěchů.

Foto zde.

Štafetový pohár

30.4. nečekal na vybrané sportovce z naší školy čarodějný den a let na koštěti jako na jejich spolužáky, ale jízda autobusem do Písku a start na štafetových závodech, kde v závodě na 8 x 100m a 8 x 200m obsadili 8. místo.

Složení štafet::

1. - 3. třída

Brožková, Dubová, Čiháková, Novák, Kodad, Skočil, Mikotová A., Malcátová

4. - 5. třída

Ernst, Arvai, Mudruňka, Kopačka, Kalivodová, Davidová E., Davidová D., Davidová V.

Foto zde.

Přátelský basketbalový zápas

Ten dopadl pro Bernartice velkým úspěchem s úctyhodným skóre 32 :11. I když bechyňský tým hrál také velmi dobře, tak naši draví Bernarťáci je převálcovali svou rychlostí a dravou obranou. Jejich náročné dvoutýdenní tréninky sklidily své ovoce. Tento úspěch našich nováčků hned v prvním utkání všechny namotivoval stále se věnovat tomuto sportu a doufáme, že v příštím školním roce, kdy se plánuje utvořit druhý tým s mladšími žáky z prvního stupně, bude o tento sport větší zájem.

Foto zde.

Úspěchy na OVOV

10. 4. 2019 se v Písku tradičně konala soutěž odznaku všestrannosti (OVOV). Naši žáci se mezi 160 účastníky rozhodně neztratili. Mezi jednotlivci se ve svých kategoriích umístili Ladislav Ernst a Jan Founě shodně na 2. místě. Zároveň si vybojovali účast na krajském kole. Gratulujeme! Nesmíme opomenout i další výborná umístění: Ivan Mižigar 5. místo, David Kalina 6. místo.
Zpestření závodů byl souboj učitelů. V této kategorii se umístil Jan Cendelín na 1. místě. Musím říct, že to byl opravdu náročný víceboj. Klobouk dolů před všemi účastníky. Slibuji, že na krajské kolo se opět intenzivně připravíme, abychom ukázali, že na velikosti školy nezáleží.

Foto zde.

Jan Cendelín ředitel školy

Okresní kolo ve florbale

Ve čtvrtek 22. 11. proběhlo v milevské sportovní hale okresní finále mládežnického florbalu ČEPS cupu. Turnaje se zúčastnilo šest škol z okresu Písek. Hrálo se systémem "každý s každým". Na turnaj jsme odjížděli s tím, že si turnaj pořádně užijeme, a to se nám,  přestože  jsme všechny zápasy prohráli, povedlo.

Foto zde.

Fotbalový turnájek

Po úspěšném turnaji v házené se 12. 11. vydalo naše fotbalové družstvo z 1. - 3. třídy do milevské haly. 2. ZŠ Milevsko společně s FC ZVVZ  zde uspořádala první ročník turnaje v halové kopané. Do turnaje se přihlásila družstva z Milevska, Chyšek a Bernartic.  Bojovali jsme v každém zápase jako lvi, ale bohužel naše snažení stačilo jen na 5. místo.

Foto zde.

Třeťáci na miniházené

Dne 22. října se vydala 3. třída do Milevska na první turnaj v miniházené. Ve sportovní hale jsme ve velice příjemné atmosféře odehráli šest zápasů s družstvy z  Chyšek, Petrovic a Milevska. I když jsme se pravidla hry všichni teprve učili, turnaj jsme si výborně užili.

Foto zde.

Florbal Písek 25. 10.

Ve čtvrtek 25.10 se konal florbalový turnaj v Písku. Celkem se zúčastnilo 12 týmů. První zápas Bernartice - Kovářov skončil 0:0. Druhý zápas Bernartice - Gymnázium Písek skončil 1:1. Třetí zápas Bernartice - ZŠ Jana Husa skončil 1:1. Nejvíce gólů z Bernartic dal kapitán týmu Marco Stach. Skupina byla velmi vyrovnaná. Žáci předvedli skvělý sportovní výkon.
Marco Stach

Florbal 11. 10.

Ve čtvrtek 11. 10. se v milevské sportovní hale uskutečnil florbalový turnaj žáků 3.-5. třídy. Turnaje, který organizovala 1. ZŠ Milevsko s FBC Došwich, se zúčastnilo 9 týmů. Naši školu reprezentovali - Láďa Ernst(brankář),, Jirka Arvai, Honza Mudruňka, David Kopačka, Michal Toman, Ondra Arnold, Michal Kratochvíl a Matyáš Brožka ...... a mohli být na sebe všichni pyšní. V tabulce obsadili po dvou vítězných zápasech 2. místo. V semifinále podlehli vítězům turnaje, boj o 3.místo prohráli až v prodloužení. Se slzičkami v očích převzali medaile za skokany turnaje a za skvělé 4. místo diplom.
Výsledky: ZŠ Bernartice - 2. ZŠ Válečníci 9:3, ZŠ Bernartice - Kovářovské lvice 5:0, ZŠ Bernartice - 1. ZŠ Panteři 1:6
semifinále: ZŠ Bernartice - 1. ZŠ Ďáblíci 0:6
o 3. místo: ZŠ Bernartice - 2. ZŠ Draci 2:3