Sportovní akce

Vánoční florbalový turnaj

    Už několik let je téměř tradicí, že 9. třída naší školy pořádá poslední předvánoční den turnaj ve florbale.

    Ani my jsme nemohli udělat výjimku a už na začátku prosince jsme pečlivě skládali týmy. Zájem o náš turnaj byl opravdu veliký, o čemž svědčí i fakt, že několik hráčů vypadlo těsně před akcí, ale nakonec se všechna jejich místa bez problémů obsadila.

    Čtyři týmy, jmenovitě UFO - ni, Proffíci, Luma a Temi pod velením kapitánů z 9. třídy, sehrály skutečně dobrý turnaj, který se ve větší míře obešel bez velkých hádek a ničení florbalek, ať už vypůjčených, nebo vlastních. Jistě, někteří hráči zažili pády, někteří se i chvíli hádali, a samozřejmě někdo i musel obsadit čtvrté místo. Tento ( jméno není třeba znát ) tým však svůj poslední zápas " prohrál " jen o jeden jediný gól, takže nakonec se nemusí za nic stydět. A proč " prohrál " v těch dobře známých uvozovkách? Protože ani čtvrtého místa není třeba litovat, obzvláště, když se kapitánka týmu smála ještě po turnaji, jak to ostatně má ve zvyku.

    Vzato kolem a kolem, akce se vydařila. Předaly se diplomy, sladkosti, poděkování. A pro případ, že jsme našeho rozhodčího neocenili dostatečně ( sušenka nezbyla ), i touto formou chceme poděkovat Aleši Tomanovi, za skvělou práci a uhlídání stáda puberťáků.

Postřehy z akce zaznamenala Anna Štofflová, žákyně 9. třídy


Florbalový turnaj

Žáci druhého stupně se zúčastnili florbalového turnaje v Písku, který se konal dne 1. 11. 2017.Turnaj byl rozdělen do tří skupin. V té naší jsme narazili na družstva reprezentující školy Protivína, Kovářova a Milevska. Nejvyrovnanější zápas jsme sehráli s týmem Protivína, se kterým jsme prohráli gólem v poslední minutě 2:1. Tomuto zápasu by spíše slušela remíza. Poté jsme již nestačili na týmy Kovářova 3:0 a Milevsko nás rozstřílelo 7:0. Na turnaji jsme obsadili dělené 10. místo. Naším nejlepším hráčem byl Šimon Král a jediným střelcem Petr Chajdrna. Všem klukům děkuji za účast a příště se snad porveme o lepší umístění.


Florbalový turnaj žáků 1. stupně

V úterý 3. 10. se sjelo do milevské haly 12 týmů složených ze žáků 1. stupně. Na svůj první turnaj tak vyrazili i naši borci z 4. a 5. třídy ve složení Ondra Arnold, Michal Kratochvíl, Matyáš Brožka, Matyáš Peterka, Tonda Alexa, Radek Dohnal, David Kalina a Fanda Ďulík. Při své premiéře si nevedli vůbec špatně. Obsadili 10. místo a tento turnaj brali jako přípravu na velký písecký turnaj.


Foto zde.


Přespolní běh

Dne 19. 9. se v chrášťanských lesích uskutečnil branný závod, kterého se zúčastnili reprezentanti naší školy ve složení:
Nikola Samcová, Tomáš Trávníček, Nikola Hálková, Jan Founě, Adéla Černohorská, Josef Hálek, Denisa Kratochvílová, Petr Chajdrna.
Na trase je čekala překážková dráha, střelba ze vzduchovky, spojování hasičských hadic, slalom a zeměpisné překvapení. Trať dlouhou 4,5 km zdolali, chvilkami v mlze, statečně všichni účastníci závodu. Odměnou jim bylo 2. místo a výborný podzimní dort.


Foto zde.