Základní škola

Foto zde.

Chrášťanské žně

Ve čtvrtek 3. října jsme vyrazili na vesnickou ligu v přespolním běhu do Chrášťan. V každém ročníku závodila jedna smíšená dvojice. Trať měřila přibližně 5km a na trati museli závodníci plnit různé úkoly. Za 6.ročník běžela Verča Davidová a Michal Kratochvíl. Skončili na krásném 2.místě. Za 8.ročník běžela Adéla Kalinová a David Krzák a umístili se na 2.místě. Za 9. ročník běžela Nikola Samcová a Honza Fouňe. Ti skončili na 3.místě. Celkově se naše škola umístila na 2.místě

Foto zde.

PŘÍRODOPIS V 8. TŘÍDĚ

Nikola Samcová svým referátem velmi zaujala spolužáky. Představila své dva kamarády a mazlíčky – potkana pana Bonbonka a morče Boríska.

L. Trojáčková

Milevská knihovna pokaždé jinak

Naši žáci navštívili během uplynulých 4 týdnů vzdělávací lekce v milevské knihovně.

První návštěvu podnikl nově založený Mediální klub a vybral si velmi zajímavý a přínosný workshop zaměřený na mediální gramotnost. Zábavnou formou se žáci naučili rozpoznat rozdíl mezi seriozním tiskem a bulvárem, osvojili si pojmy jako fake news,hoax,link, troll apod.Seznámili se s masmédii a dalšími druhy médií. Workshop byl také zaměřen na manipulativní funkci některých médií a na schopnost rozpoznat klamavou reklamu. Zajisté se jim nabyté informace budou hodit v jejich tvůrčí práci se školní časopisem.

Druhá návštěva šesté třídy doplňovala osnovy literární výchovy, a tak si žáci metodami uzpůsobenými jejich věku rozšířili znalosti ze starověké literatury, zejména z Bible. Formou her, kvízu a práce s textem zaměřeným na čtenářskou gramotnost poznali ty nejznámější biblické příběhy a postavy s nimi spojené a dozvěděli se mnoho zajímavostí o samotném vzniku knihy. Veškeré poznatky jistě skvěle obohatí výuku ve škole.

Na závěr bych ráda podotkla, že při obou návštěvách pracovaly naše děti s plným nasazením, byly vstřícné a hodné, takže si právem od paní knihovnice vyslechly milou pochvalu.

Mgr.Dana Fíková


Foto zde.

V Horažďovicích řádí skřítek Nepořádníček

Co se stane, když v lese zahodíte slupku od banánu, obal od bonbonu nebo skleničku od přesnídávky? To vše a mnoho dalšího se dozvěděli čtvrťáci a páťáci v rámci projektu Škola zařídí, kraj zaplatí v envicentru PROUD v Horažďovicích.

Foto zde.

Konečně na "bedně"

Po roce se opět v milevské sportovní hale konal florbalový turnaj pro kluky ze 3: - 5. třídy. Poprvé se hrálo systémem každý s každým. Sedm týmů, šest zápasů, jedna prohra, jedna remíza a čtyři vítězství vynesly naše kluky snad úplně poprvé "na bednu". Za skvělou hru, přesnou střelbu a za výborný brankářský výkon Ládi Ernsta kluci převzali z rukou hlavního trenéra FBC Došwich Lukáše Dolejše stříbrné medaile.

Sestava: Láďa Ernst, Jirka Arvai, Michal Toman, David Kopačka, Roman Valenta, Roman Šinákl, Honza Mudruňka, Pavel Opava, Pavel Novák

Klukům blahopřejeme a přejeme hodně úspěchů na dalším turnaji.

Fiktivní firma

Od 1. října na naší škole odstartoval nový projekt "Fiktivní firma"

Cyklovýlet

8. třída zakončila první školní týden cyklovýletem po Bernarticku.