Mateřská škola

Foto zde.

Mraveniště a Pilařiště Písek

V úterý 19. 10. jsme se, my větší děti, na chvilku proměnily v mravenečky. Prolézaly jsme cestičkami v mraveništi, staraly se o mravenčí kukly, procházely se po dřevěném mostě, klouzaly po skluzavce, osedlaly jsme si obřího mravence a dozvěděly jsme se i zajímavosti ze života mravenců.

Menší děti si dopoledne užily v Pilařišti. Pohoupaly se ve vacích, bubnovaly, skládaly obří puzzle Večerníčka, prolézaly tunelem a navštívily včelí úl.

Nezapomněli jsme se podívat na pískové sochy na břehu řeky Otavy.

Úterní výlet se vydařil a moc se nám líbil.

Jana Gdovinová


Foto zde.

Odborně zaměřené tématické setkávání a spolupráce s rodiči dětí v MŠ

14. 10. proběhla v odpoledních hodinách ve třídě Včeliček beseda s metodikem prevence z PPP České Budějovice paní Mgr. M. Váchovou na téma Šikana. Rodiče získali základní informace k problematice prevence rizikového chování – šikaně. Během besedy paní Váchová odpovídala na dotazy rodičů. Snad bylo setkání s metodikem prevence pro rodiče přínosné.

Jana GdovinováFoto zde.

Oslava narozenin

Vraťme se společně o několik roků zpět a vzpomeňme si, jakou jsme měli radost, že právě nadešel den našich narozenin. Proto i my ve školce s dětmi tuto událost oslavujeme. Děti vymýšlí pro oslavence přání, nechybí potřepání „pravicí“, drobný dárek a samozřejmě dobrota pro děti. A že máme ve školce šikovné maminky!!

Jana Gdovinová


Foto zde.

Zábavný pořad s kytarou

14. 10. do školky přijeli učitelé z LŠU. Při kytaře jsme si zazpívali nejen známé písničky, ale naučili se i novou. Samozřejmě nesměl chybět tanec a pořádné protažení těla při pohybových hrách. Na konci pořadu se před námi otevřela kouzelná truhla a vydala nám svůj poklad. Dopoledne strávené s kytarou se nám moc líbilo.

Jana Gdovinová


Foto zde.

HRAVÉ ODPOLEDNE S RODIČI

Chtěli byste se alespoň na chvilku vrátit do školky? Znovu se posadit na židličky a stříhat, lepit, malovat? V naší školce to bylo možné. Pro rodiče a jejich děti jsme připravili na 5.10. zábavné hravé odpoledne. Rodiče si mohli pod vedením svých dětí zkusit práci s Albi tužkami, tabletem. Společně pak tvořili sovičky, dráčky či postavičky z vařeček. Nechybělo malé občerstvení. Snad si rodiče a děti společné odpoledne strávené ve školce užili.

Jana Gdovinová


plán práce - říjen

4. 10. - 8. 10. Bramborový týden

 • celý týden si hrajeme a tvoříme z brambor

 • hry, odměny pro děti

5.10 Hravé odpoledne s rodiči

 • od 15:00 hodin ve 3. třídě MŠ v ZŠ

 • zveme rodiče dětí ze všech tříd

7.10 Fotografování

 • vánoční série

 • začátek v 8:00 hodin

14. 10. Odborně zaměřené tématické setkávání a spolupráce s rodiči dětí v MŠ

 • beseda s Mgr Váchovou na téma - Šikana

 • začátek v 15:30 hodin v ZŠ

14. 10. Zábavný pořad s kytarou

 • začátek v 9:00 hodin, cena 50 Kč

19. 10. Výlet do Sladovny v Písku

 • návštěva mraveniště a pilařiště

 • odjezd v 8:00 hodin od Sokolovny, návrat na oběd

Podzimní prázdniny 27. 10. - 31. 10.

 • 27. 10. MŠ v provozu, 29. 10. zavřeno z důvodu uzavření školní jídelny

Výlov rybníka Pilný

 • 2. a 3. třída MŠ

Exkurze do sběrného dvora v Bernarticích

Od 6. 10. začíná kroužek sportovní průpravy a anglického jazyka.

Foto zde.

POHÁDKA BUBLINKOVÁ VÍLA

Ve čtvrtek 23. 9. nás navštívila divadelní společnost Okýnko s pohádkou Bublinková víla. A o čem pohádka byla? O hodné víle Bublince, která se svojí kamarádkou Žaběnkou a chytrým strýčkem vodníkem Vodouchem, čekají na příjezd kmotry víly Žabořice. Ta je ošklivá, ale především zlá. Každému škodí a víle Bublince dokonce začaruje bublinky štěstí. Při čarování ji přistihne Žaběnka. Žabořice ji chce začarovat, ale zlá kouzla se otočí proti ní samotné.

J. Gdovinová


Foto zde.

Divadelní představení

V pátek 24.9. zavítalo do školy Divadlo dětí z Karlových Varů s pohádkou O Balynce, dobrém štěněti, A třídě nízkých kamarádů. Balynka je malé hodné štěně, které se zatoulalo a potkalo kocouřího čaroděje Roberta. Ten chtěl štěňátku ukázat kouzla a čáry, ale nemohl. Prostředí totiž nebylo uklizené a v zaneřáděném prostředí kouzla a čáry nefungují. Psí detektiv Balynka má nelehký úkol, vypátrat „škodíce“, který vždycky v noci odpadky rozhází. Balynka „škodíce“ vypátrá a spolu s dětmi sjednají nápravu. No a teď už může kocour Robert čarovat. Podařilo se mu kouzlo? Tak hádejte?

J. Gdovinová


Foto zde.

Berušky

V září u Berušek probíhá zvykání na školku. Děti se seznamují s novými kamarády, učitelkami a zaměstnanci. Ranní příchody se někdy neobejdou bez slziček. Děti si ve školce hrají, učí se poznávat svou značku, dodržovat zásady hygieny. S většími dětmi jsme si užili klokánkový den v tělocvičně. První naší společnou akcí bylo opékání buřtů, počasí nám přálo a děti byly spokojené.

Alena Stará a Eva Křížová


Foto zde.

SPORTOVNÍ DOPOLEDNE S OPÉKÁNÍM BUŘTÍKŮ

Na středeční ráno se naše dětičky moc těšily. Čekalo nás sportovní dopoledne , které pro nás připravil TJ SOKOL Bernartice. Na fotbalovém hřišti jsme se za ranního sluníčka sešli s našimi prvňáčky, se školáky a předškoláky z Chrášťan.

Na posilněnou jsme si upekli buřtíky a hurá na stanoviště. Čekalo nás spoustu úkolů - běh mezi brankami, kop na bránu, překonávání překážek, přeskoky přes lano a samozřejmě fotbálek. Všichni jsme byli moc šikovní, jak je vidět i z našich fotek.

Nakonec nás čekalo společné rozloučení a spousta odměn. Děkujeme


Foto zde.

Klokánkový den

Každoročně v září pořádáme Klokánkový den. Ten letošní proběhl ve velké tělocvičně. „Klokánci“ si vyzkoušeli skákání na trampolíně, houpání na kruhách, lezení na švédskou bednu, chůzi po kladině, hod do koše či střelbu na branku. Na zahradě pak pokračovali „klokánci“ v dalším skotačení – skákali do písku, závodili v běhu a v lezení po čtyřech. Nakonec si všichni „klokánci“ pochutnali na sladké odměně.

Foto zde.

Smyslový chodníček

Dokážete si představit, jaké by bylo vnímat svět jen rukama či chodidly? Na naší zahradě si letos vnímání pomocí chodidel mohou děti vyzkoušet. Zahradu jsme obohatili o nový prvek – smyslový nebo také pocitový či senzomotorický chodníček. Tak připravte se, vycházíme!

Plán práce - září

Seznamování dětí s novým prostředím školky a školy (nejmenší i předškoláci)


7. 9. Schůzka s rodiči

 • základní informace o MŠ pro školní rok 2021/2022

 • začátek v 15:30 hodin v MŠ (II. oddělení - nahoře)

9. 9. Klokánkový den

 • dopolední dovádění s cenami pro děti

15. 9. Opékání buřtů

 • na zahradě MŠ (vhodné oblečení a obuv, termín může být změněn podle počasí)

23. 9. Bublinková víla

 • divadelní vystoupení (div. společnost Okýnko)

 • cena 60 Kč, začátek v 9:00 hodin v MŠ